Tartalom és kiadási információk
MIT TALÁLUNK A KÖNYVBEN?
► Az 1. fejezet általánosságban foglalkozik a vezetés témájával, tehát hogy napjainkban mi a jelentősége; a kihívásokkal, amelyekkel jelenleg szembesül, azzal, hogy mit ajánlanak általában „jó vezetésként”, hol húzódnak a határok, mi az, ami ma már egyszerűen nem érvényes, és hogy milyen gondolkodásmód viszi előre a csapatodat és téged. Ha a vezetési elméletek tudományos hátteréről szeretnél valamit megtudni, vagy érveket keresel, hogy miért kellene bevezetned a cégednél a coachingot, akkor épp jó helyen jársz ennek felfedezéséhez.
► A 2. fejezetben a coaching alapjaival ismerkedhetsz meg, és megtudhatod, hogy mennyivel többet ér a kérdező hozzáállás, mint bármilyen jó tanács. És hogy az üzleti siker és a sikertelenség közötti különbséget a coachingszemléletű vezető jelenti. Könnyen megértheted, hogy mi a különbséget a tanácsadás és a coaching között, valamint tippeket kaphatsz a hozzáállásod továbbfejlesztésére.
► A 3. fejezet a konstruktivizmusról és a rendszerszintű megközelítésről szóló legfontosabb tudnivalókat foglalja össze, azt, hogy valójában mi mindent lehet elérni a kérdésekkel, és mely kérdések kecsegtetnek a legnagyobb sikerrel. Ha szeretnéd megismerni és megérteni a rendszerszintű kérdéseket, itt tökéletes útmutatót találsz hozzá.
► A 4. fejezet néhány klasszikus vezetői helyzetben mutatja be a kérdések sikeres alkalmazását, amelyeket biztosan ismersz a mindennapi életedből, és amelyek egy-két alkalommal talán még téged is eljuttattak a saját határaidig. Itt dramatizáljuk a helyzeteket, úgyhogy már olvasás közben ötleteket gyűjthetsz a következő beszélgetéseidhez.
► Az 5. fejezet a feedback (visszacsatolás) témájáról szól. Itt megtudhatod, hogy miért lehet a szendvicsmodell szerinti visszajelzés akár kontraproduktív is, és hogyan támogathatod helyette a munkatársaidnál egy egyszerű struktúrával az önhatékonyságot, a motivációt és a reflektivitást. Egy tipikus jelenet alapján felfedezheted, miként tehető meg egy ilyen visszajelzés öt fázisban.
► A 6. fejezet arról szól, hogy a coaching hozzáállással hogyan vezetheted akár az egész csapatodat a megoldásorientáltabb eszmecseréhez, és hogyan lehet a coachingelemeket rendszerszintű kérdésekkel a kollégák között is – a hierarchikus szintek mellőzésével – továbbfejlesztésre használni. Az illusztrációt példajelenetek segítik.
► A 7. fejezet olyan gyakorlati eszközöket nyújt, amelyeket a munkád során azonnal használhatsz: itt megtalálod a beszélgetési útmutatókat, az öncoachingeszközöket, a vizualizációs sablonokat és egy gyakorlatot annak tisztázására, hogy szeretnél-e coachingelemeket integrálni a munkádba, és ha igen, hogyan.
KINEK SZÓL A KÖNYV?
Vezetőknek – mindenféle vezetőnek! Neked szól, ha felső- vagy középvezető vagy, menedzser, csapat- vagy csoportvezető... Érkezz vezetőként bármilyen területről is – ha új inspirációt keresel és a növekedési szemléletmód irányába szeretnél elmozdulni, akkor ez a gyakorlati útmutató mindenképp segítségedre lesz. Kezdő, frissen kinevezett vezetőként pedig lépésről lépésre megtanulhatod a fejlesztésorientált működés hogyanját.
Mindenki számára ideális, akinek az a célja, hogy önmagát és másokat fejlesztésorientáltan vezesse.
Megjelenés | 2024 |
Méret | A/5 |
Oldalszám | 280 |
Kötés típusa | ragasztókötött, kartonált |