Tartalom és kiadási információk
A példatárat a Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Kar Pénzügy Intézeti Tanszékének munkatársai írták. A vállalati pénzügyek feladatgyűjtemény egyes témakörei három egymásra épülő részre tagolódnak.
Az első rész az adott témakörhöz tartozó bemutató példák segítségével, azok részletes megoldásával, a hozzájuk fűzött magyarázatokkal ismerteti meg az Olvasót.
A következő rész számos feladatot kínál az önálló tanulásra, gyakorlásra, valamint a megszerzett tudás ellenőrzésére.
A harmadik részben megtalálható ezeknek a feladatoknak a megoldása és a végeredménye.
A Budapesti Gazdasági Egyetemen a pénzügy és számvitel, illetve gazdálkodási és menedzsment szakos hallgatók a vállalati pénzügyeket két szemeszterben tanulják.
A Vállalati pénzügyek I. tárgy a vállalkozások pénzügyi döntéseinek legfontosabb kérdéseivel, és az ezek megalapozását szolgáló számításokkal foglalkozik. A hallgatók megismerik a pénz időértékének fogalmát, a speciális pénzáramok, valamint a kötvények és a részvények árazását. A vállalatok beruházásaival kapcsolatos fogalmak és a beruházási javaslatok pénzügyi értékelése során alkalmazott döntési módszerek bemutatása mellett a tárgy foglalkozik a vállalati tőkeköltség fogalmával, és az ennek nagyságát befolyásoló tényezőkkel, valamint a forgótőke menedzsment alapjaival.
A Vállalati pénzügyek II. tantárgy ráépül a megszerzett ismeretekre, elmélyíti, és újabb témakörökkel gazdagítja azokat. Tematikájának részét képezik a kötvények és részvények alapvető hozammutatói, a pénzügyi döntések különféle kockázatainak értelmezése, a portfólió-elmélet alapjai, a tőkepiaci árfolyamok modellje, a beruházások kockázata, a vállalati tőkeszerkezet, a finanszírozási döntések jellemzői, valamint a pénzügyi tervezés alapvető elemei.
A példatárban VáP1, illetve VáP2 elnevezés jelöli, hogy az egyes feladatok melyik tantárgyhoz köthetők.
A példatár tartalmaz egy képletgyűjteményt, amely összhangban van a feladatmegoldás során alkalmazott jelölésekkel, és jól használható a vállalati pénzügyi számításokhoz.
A feladatgyűjtemény végén szereplő jelen- és jövőérték táblázatok adatai három tizedes jegyre vannak kerekítve, de megtalálhatók benne azok a képletek, amelyek segítségével a tényezők tetszőleges kamatláb és periódus értékekre kiszámolhatók.
A feladatgyűjtemény Illés Ivánné: Vállalkozások pénzügyi alapjai (SALDO, 2009) tankönyv témaköreit öleli fel.
Tartalomból:
Mutatószámok
Pénz időértéke
Kötvények értékelése
Részvények értékelése
Beruházások, beruházások kockázata
Tőkeáttétel
Kockázat és portfólió
Tőkeszerkezet, tőkeköltség
Forgótőkemenedzsment
Pénzügyi tervezés
Képletek és táblázatok
Gyártó/Kiadó | Saldo |
Megjelenés | 2016 |
Méret | B/5 |
Oldalszám | 352 |
Kötés típusa | ragasztókötött |
Vélemények
Mindez teljesül ebben a könyvben, így már nem csak a vállalkozói mérlegképes tanfolyam Vállalkozások pénzügyei modul néhány feladatát ismétlem át újra és újra.
A változatosan megfogalmazott, több száz feladvány megoldása és egyes feladatok részletes megoldási útmutatójának megértése után remélem, hogy a vizsgán már rutinból tudom majd megoldani a kérdéseket.
Az ingyesenen megtekinthető rész után azonnal meg is rendeltem.
Ajánlom mindenkinek!